Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Kontakta oss

Medarbetare på GMV:s kansli

 

Anders Ahlbäck

Projektledare
ahlback@chalmers.se
031-772 49 60

Mer om Anders

 

 

Tomas Berglund

Föreståndare för Centrum för arbete och sysselsättning, WE
tomas.berglund@socav.gu.se

Mer om Tomas
 

 

Cecilia Bjursell

Projektledare
cecilia.bjursell@gu.se
031-772 49 69, 0739-95 30 99
 

 
 

 

Ida W BrattströmIda W. Brattström

Kommunikatör, SDSN Northern Europe, Mistra Environmental Nanosafety och Centrum för framtidens kemiska riskanalyser och styrning
ida.brattstrom@chalmers.se

Föräldraledig.
 

Emelie CesarEmelie César

Analytiker, GMV:s Miljöekonomi och policy-grupp och Sidas Helpdesk för miljö och klimat
emelie.cesar@gu.se
031-786 92 06, 0766-22 92 06

Mer om Emelie

 
 

Caroline DahlbomCaroline Dahlbom

Analytiker, GMV:s Miljöekonomi och policy-grupp och Sidas Helpdesk för miljö och klimat
caroline.dahlbom@gu.se

Mer om Caroline


 

 

Marianne Dalbro

Hållbarhetscontroller, revisionsledare, Göteborgs universitet
marianne.dalbro@gu.se
031-786 17 40

Mer om Marianne

 
 
 

Olof DrakenbergOlof Drakenberg

Analytiker, GMV:s Miljöekonomi och policy-grupp och Sidas Helpdesk för miljö och klimat
olof.drakenberg@gu.se
031-786 92 03, 0766-22 92 03
Mer om Olof


 

Anders Ekbom

Ställföreträdande föreståndare, projektledare, GMV:s Miljöekonomi och policy-grupp, Sidas Helpdesk för miljö och klimat samt Focali
anders.ekbom@gu.se
031-786 92 02, 0766-22 92 02
Mer om Anders

 
 

Ella EkborgElla Ekborg

Kommunikatör
ella.ekborg@chalmers.se
0733-880923

 

 

 

Ulrika Georgsson

Kommunikatör, Swedish Life Cycle Center
ulrika.georgsson@chalmers.se
031-772 86 94, 0766-07 36 09

Mer om Ulrika


Sanna Ghobi

Student sustainability coordinator
sanna.ghotbi@gu.se
 

Hugo Gustafsson

Kommunikatör med inriktning foto, film och digitala kanaler
hugo.gustafsson@chalmers.se
031-772 67 81
 

 

 

Malin Gustafsson

Vik projektkoordinator, Focali
malin.gustafsson@gu.se
031-786 92 22

 

 

 

Maria GöthbergMaria Göthberg

Projektsamordnare Focali, analytiker GMV:s Miljöekonomi och policy-grupp och Sidas Helpdesk för miljö och klimat
031-786 9209, 0709-116697
maria.gothberg@gu.se

Mer om Maria

 
 

Latarina GårdfeldtKatarina Gårdfeldt

Föreståndare
katarina.gardfeldt@chalmers.se
031-772 49 63

Mer om Katarina 

 


 

Tove Hagström

Administrativ chef
tove.hagstrom@chalmers.se
0708–15 07 45

Mer om Tove

 

 

Rebecka Hallén Jorquera

Projektledare, SDSN Northern Europe och föreningskoordinator Göteborgspriset för hållbar utveckling.
rebecka.jorquera@chalmers.se
Mer om Rebecka

Föräldraledig

 

Linda Hansson 

Praktikant, Focali


Louise Jansson

Student sustainability coordinator
louise.jansson@gu.se
 

Carl Karheiding

Projektledare, Swedish Life Cycle Center
031-772 49 64
carl.karheiding@chalmers.se

Mer om Carl

 

Lina Lindahl

Projektledare, Klimatneutrala godstransporter på väg - KNEG
lina.lindahl@chalmers.se
031-772 68 95, 0766-07 36 02
 

Ullika Lundgren

Hållbarhetscontroller, Göteborgs universitet
ullika.lundgren@science.gu.se
031-786 98 70

Mer om Ullika
 
 
 

Linnéa Lundmark

Nätverkskoordinator, SDSN Youth projektledare Act Sustainable!
linnea.lundmark@gu.se
0730-82 32 47


 

Ulrika Lundqvist

Universitetslektor och pedagogisk utvecklingsledare för miljö och hållbar utveckling samt människa, teknik, samhälle för Chalmers
ulrika.lundqvist@chalmers.se
031-772 32 81 
Mer om Ulrika
 

Björn Magnusson

Hållbarhetssamordnare, Göteborgs universitet
bjorn.magnusson@gu.se
031-786 13 13

Mer om Björn

 

 

Anna Nordén

Projektledare, SDSN Northern Europe
anna.norden@chalmers.se

Mer om Anna

 



 

Camilla NygrenCamilla Nygren

Ekonom
nygren@chalmers.se
031-772 49 51


 

 


Eddi Omrcen

Hållbarhetsstrateg, Göteborgs universitet
eddi.omrcen@gu.se
0733-62 23 61

Mer om Eddi



 

Madelene Ostwald

Docent
madelene.ostwald@chalmers.se
0708-51 93 11

Mer om Madelene

 

 

Sara PalanderSara Palander

Föreståndare, Swedish Life Cycle Center
sara.palander@chalmers.se
031-772 56 40

 

 

 
 

Moa Persson

Projektsamordnare, Work and Employment Research Centre, WE, stipendier, studentsamverkan
moa.persson@chalmers.se
0729-81 25 84

Mer om Moa

 

Caroline Petersson

Projektledare och verksamhetsledare, GAME
caroline.petersson@chalmers.se
031-772 67 20, 0734-06 04 61

Mer om Caroline

 

Thomas Pettersson

Vice föreståndare
thomas.pettersson@chalmers.se
0761-19 14 02
 

 

 
 

Jan RoswallJan Roswall

Professor emeritus
rosvall@chalmers.se
0733-77 07 60

 

 

 
 

Daniel SlungeDaniel Slunge

Analytiker, GMV:s Miljöekonomi och policy-grupp och Sidas Helpdesk för miljö och klimat
daniel.slunge@gu.se
031-786 92 05, 0766-22 92 05

Mer om Daniel

 
 
 

Dan StrömbergDan Strömberg

Studierektor för forskarskolan Miljö och Hälsa
dan.stromberg@gu.se
031-786 29 90


 

 
 

Maria Svane

Projektledare
svane@chalmers.se
031-772 49 73

Mer om Maria



 

Anna Wallin Adersjö

Kommunikatör, Mistra Environmental Nanosafety och Centrum för framtidens kemiska riskanalyser och styrning
adersjo@chalmers.se
031-772 67 19, 0734-06 03 48

 

Kassahun Weldemariam

Student sustainability coordinator
kassahun.weldemariam@gu.se


 

Anna WikströmAnna Wikström

Projektledare, Swedish Life Cycle Center
031-772 49 61
anna.wikstrom@chalmers.se

 


 
 

Maria Ölund

Projektkoordinator, Focali
maria.olund@gu.se
031-786 92 22

Föräldraledig

 

 

Gunilla Ölund WingqvistGunilla Ölund Wingqvist

Analytiker, GMV:s Miljöekonomi och policy-grupp och Sidas Helpdesk för miljö och klimat
gunilla.wingqvist@gu.se
031-786 92 04, 0766-22 92 04

Mer om Gunilla

 
 

Sara ÖrtegrenSara Örtegren

Kommunikatör
sara.ortegren@chalmers.se
031-772 49 55, 0729-612104

Mer om Sara

 

 

Mikael ÖstblomMikael Östblom

Kommunikationsstrateg
mikael.ostblom@chalmers.se
031-772 49 54

Mer om Mikael

 

 

Hitta till oss

GMV:s kansli finns på Aschebergsgatan 44, Göteborg. Närmaste hållplats är Kapellplatsen.

 
Visa större karta

 


 

Kontakta GMV

031-772 49 54/55
gmv@chalmers.se, gmv@gu.se

Besöksadress
Aschebergsgatan 44, Göteborg
 

Postadress

Göteborgs miljövetenskapliga centrum, GMV
Chalmers, 412 96 Göteborg

Göteborgs miljövetenskapliga centrum, GMV
Göteborgs universitet
Box 170, 405 30 Göteborg

Gods till GMV levereras till adressen Aschebergsgatan 44.

Fakturaadress

Chalmers tekniska högskola
Fakturaservice, 412 96 Göteborg

Göteborgs universitet
Göteborgs miljövetenskapliga centrum, GMV
Box 1023, 831 29 Östersund
 

Sidansvarig: GMV|Sidan uppdaterades: 2017-09-12
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?

Denna text är utskriven från följande webbsida:
http://gmv.chalmers.gu.se/kontakta-oss/
Utskriftsdatum: 2017-09-26